Drukarka fiskalna do subiekta

Na wielu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 roku, każda kasa finansowa oraz drukarka fiskalna musi co dwa lata przejść konieczny przegląd techniczny. Właściciel kasy fiskalnej, który nie zdoła dokończyć tej formalności, zostaje ukarany. Pierwsza konsekwencja to zażądanie przez urząd skarbowy zwrotu ulgi oraz ustawowych odsetek które naliczane są od dnia popełnienia wykroczenia. Drugą karą jest mandat, jaki może wynieść nawet do 500 złotych. Warto wspomnieć, że za dotrzymanie terminu przeglądu dostępny jest użytkownik, to tylko on potrzebuje dbać o dacie kontroli. Co naprawdę sprawdza serwisant?

Cóż, nazwa "przegląd techniczny" w tekście kas fiskalnych jest kilka mylący. Dlaczego? Ponieważ w trakcie kontroli pytane są tylko te tematy kasy, które mówią za ewidencjonowanie obrotów. Serwisant nie szuka usterek które potrafią wchodzić na funkcjonalność całej kasy, zamiast tego koncentruję się tylko i zdecydowanie na wysoko wspomnianych częściach natomiast ich elementach, których wadliwe działanie mogłoby mieć wpływ na nieprawidłowe wyliczanie należnego podatku.

opaski z kokardkaZobacz naszą stronę www

Jakie są koszty przeglądu kasy fiskalnej? Za przegląd całej kasy fiskalnej, wraz z dowolną dziedziną zakłada się zazwyczaj od 100 do 300 złotych.

Ile trwa taki przegląd? Przegląd zostaje w praktyce około godziny, maksymalnie dwie godziny, chce toż w centralnej mierze od serwisanta. Właśnie nie musimy zawozić naszej kasy do serwisu, zamiast tego potrafimy poprosić by osoby dorosłe za wykonanie tej technologii przyszły do swej firmy, istnieje zatem wprawdzie liczone jako dodatkowa usługa, przez co ponosimy dodatkowe opłaty. Warto przypomnieć, że do spełnienia audytu jest uprawniony jedynie serwisant wpisany do prace serwisowej. Jest obecne podyktowane tym, że każde wykonane przez serwisanta działanie powinno zostać postawione do lektury serwisowej. Wpisy też wymagają istnieć jasne, potwierdzone podpisem pracownika firmy i ostemplowane jego pieczęcią. Mienie o tej formalności jest niesłychanie istotne, ponieważ koszta tego przedsięwzięcia nie są ogromne, a czas przeprowadzenia przeglądu technicznego nie trwa długo.