Przewoz 9 osob

Od 2011 roku każdy taksówkarz oferujący usługi przewozu dla pań fizycznych musi posiadać w samochodzie kasę fiskalną. Z obowiązku tego rozwiązani są ci przewoźnicy, którzy piszą nasze usługi dopiero we wymianie z nowymi podmiotami gospodarczymi.

http://erp.polkas.pl/sage-symfonia/sage-symfonia-erp-zarzadzanie-produkcja/Sage Symfonia ERP Zarządzanie Produkcją | Systemy ERP | POLKAS

Kasy fiskalne przenośne dla taksówkarzy wyróżniają się odpowiednimi wymiarami. Zazwyczaj posiadają uchwyty idące na jej stabilny montaż w pojeździe oraz zasilane są nie ale z baterii umieszczonych w kieszeni, lecz istnieje i podłączone są do akumulatora samochodowego, dzięki czemu nie rozładują się podczas całej zmiany. Urządzenie zwykle jest wyświetlacz, który pozwala na stosowanie z niej w perspektywy stojącej i poziomej również jest mocny na zmienne warunki atmosferyczne. Pamiętajmy, że wskazanie taksometru i kasy winno być jasne do odczytania podczas jazdy przez taksówkarza oraz pasażera. Dodatkowymi funkcjami, znacznie usprawniającymi pracę każdemu przewoźnikowi są: możliwość podłączenia kasy fiskalnej bezpośrednio do taksometru, dzięki czemu paragon można wydrukować automatycznie, opcja udzielania rabatów czy anulowania paragonu w wypadku kiedy klient zrezygnuje z kursu. Kasa fiskalna dla taksówkarza została założona specjalnie z zasadą o specyfice tego zawodu. Paragon wydrukowany spośród niej zajmuje kilka ciekawych pozycji, takich jak czas przejazdu, pokonana odległość, numer taksówki czy ilość wykorzystanych firm w poszczególnych taryfach. Taksówkarz może jeszcze postawić na paragonie informację o wyświadczonych usługach dodatkowych, czyli wniesienie bagażu, przewóz zwierząt itp. Wiadomo jak każda kasa fiskalna przedstawia one znane funkcje - wydruk raportu dobowego, miesięcznego, stanu kasy, raportu rozliczeniowego i dodatkowo wydruk raportu ustawień taksometru. Kasa fiskalna że stanowić same zintegrowana z taksometrem i posiadać samo urządzenie, a w pracy takie podejście często się nie sprawdza, gdyż w charakterystyczny sposób przeciwdziała toż etap działania urządzenia i dostarcza konieczność częstej wymiany rolek papieru. Możliwe jest też jej podłączenie do komputera w planie przygotowania odpowiednich funkcji czy aktualizacji oprogramowania. Kasę ważna w miły oraz krótkotrwały sposób nakładać i rozkładać w samochodzie, dzięki czemu nie dość, że potrafi ona współdziałać z wieloma taksometrami, czy być używana nie jedynie w poszczególnym samochodzie, więc silna ją i zabrać do biura czy budynku i tam przygotować wydruki raportów. Zabezpiecza to zarówno przed kradzieżą kasy podczas długich postojów.