Sztuczne zaplodnienie co to

Chęć założenia rodziny często skupia się nie wyłącznie z podjęciem opinii o małżeństwie, a i z pasją posiadania dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w wielu przykładach z drugich przyczyn okazuje się to ciężkie i należy rozpocząć działanie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn wybierania przez pary metody in vitro jest właściwie wiele. Potrafi zatem żyć np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u osoby albo stosunkowo proste parametry męskiego nasienia. Czasem te, mimo wielu badań, przejawia się, że specjaliści nie są w stopniu wskazać przyczyny niepłodności zaś tym jednym wdrożyć dobrych metod jej przyjmowania. Kiedy różne metody zapłodnienia zawiodą, pary decydują się często na pokrycie sztuczne, czyli takie, które wykonywa się poza układem rodnym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z tego typu rozwiązania często więc mają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do codziennego zapłodnienia. Metoda ta prowadzi jeszcze wiele kontrowersji, jednak dla wielu par chcących mieć potomstwo jest dobrym rozwiązaniem.

Warto też wspomnieć, że określając się na taką formę należy zdecydować czy będziemy korzystać z nasienia naszego przyjaciela czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wyklucza tę idealną możliwość. Pierwsza randka u specjalisty uzależniona jest ze szczegółową ankietą medyczną, na jej sprawdzania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie przeprowadzało się wcześniej, należy także dać ze sobą pełną dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a dodatkowo zarządza jej szereg innych badań. Natomiast klient musi brać zbadane nasienie, gra tym sprawia skierowanie do drugiego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników ostatnich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często przedstawiają się potrzebne też inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie dokonuje się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny krok to wzięcie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy i komórek jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu stają zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika orientuje się do grona kobiety. Po jakiś dwóch tygodniach należy zgłosić się na pytanie.