Test ciazowy hcg plytkowy

Osoby starające się o dziecko, a również te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odkryć w sobie objawy, które potwierdzą bądź więcej wykluczą obawy (bądź same możliwość) na pokrycie. A jakie są te znaki? Kiedy można się ich doszukiwać? Ważnym i jednocześnie najbardziej rozpoznawalnym objawem wybiera jest właśnie brak okresu. Nie obejmuje natomiast po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą stanowić zrobione wieloma czynnikami, między innymi stresem i chorobą. Z dodatkowej jednak strony regularna menstruacja nie wyklucza nastąpienia w ciążę. Daje się, że ciężarne kobiety miesiączkują również do trzech miesięcy od czasu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, momentu nie ma, za toż jest test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co dalej?

Bywają sytuacje, kiedy przyszłe mamy mają objawy ciąży teraz w pierwszym tygodniu od zapłodnienia. Zazwyczaj jednak są one po około miesiącu. Największe ich nasilenie jest i pod koniec pierwszego trymestru, czyli około 10. tygodnia, a idą w okolicach 20. Oto lista objawów, jakich możesz (lecz nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Miłe i bolące piersi. W gronie ciężarnej kobiety powraca do wielu zmian hormonalnych, które planują na planie przygotowanie przyszłej matki nie właśnie do prawidłowego mienia dziecka w rozwoju ostatnich 9. miesięcy, lecz i do przyszłego wychowania. Dlatego, z powodu powiększania się gruczołów mlekowych, piersi mogą sterczeć się większe, a sutki prostsze i prostsze. Nudności i wymioty. To może najbardziej renomowany i popularny objaw ciąży. Dokuczają one znacząco w godzinach wczesnoporannych, a mieszkać mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, jakie są w wczesnej ciąży (jednak także tutaj są odstępstwa od wartości – moja kuzynka niedawno była ważny raz przy nadziei i liczcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co czyni objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, że ich przyspieszenie stanowi o znacznie większe wśród kobiet, które spędzają w stałym stresie i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, czy same całkowita zmiana smaku. To, że w ciąży jesteśmy w stanie zjeść wszystko, co jest na polskiej możliwości do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita rodzi się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą spowodowane jest zmianami hormonalnymi w bliskim układzie.

Jak jednak zaznaczyłam obecnie we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, przecież nie muszą się pojawić. Nie stanowi jeszcze powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są osoby, które bardzo mocno odczuwają niedogodności związane z wczesną ciążą, ale zdarzają się (plus wtedy całkiem często) przypadki, gdy ciąża jest położona praktycznie idealnie. Nie uważajcie więc obrazom i serialom, które proponują nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany stanów i omdlewanie już z wczesnego dnia zapłodnienia. Wszystka osoba jest bowiem stan błogosławiony w całkiem nowy, swój sposób.